Steroid Al
Zakłady Chemiczne P.Paprocki - producent klejów przemysłowych i budowlanych oraz dyspersji wodnych.
64-115 Święciechowa, ul. Rzemieślnicza 18, tel. 65 533 07 11, e-mail: biuro@papchem.com.pl
русскийenglishdeutsch polski
NOWOCZESNE FABRYKI

Moc produkcyjna linii technologicznych Zakładów Chemicznych
Paweł Paprocki Sp. K. to poziom 30 tys. ton rocznie.

 

 

KONTAKT Z KLIENTEM

Kompetentna kadra naszych specjalistów służy fachowym doradztwem technicznym oraz sprawną i miłą obsługą.

historia

Firma nasza powstała w 1985 roku w Święciechowie. Założycielem Zakładu Chemicznego był obecny właściciel Pan Paweł Paprocki. Poprzez szereg inwestycji na przestrzeni 25 lat uzyskaliśmy miano lidera w branży producentów klejów i surowców do produkcji chemii budowlanej.

W 1998 roku jako jedna z nielicznych firm w Polsce, ze względu na konieczność podniesienia jakości i rozszerzenia oferty naszych wyrobów uruchomiliśmy produkcję polioctanu winylu (głównego składnika produkowanych wcześniej klejów). Wybudowany został nowy wydział o możliwościach produkcyjnych 2,5 tys. ton rocznie. Celem inwestycji było uniezależnienie się od dotychczasowych dostawców surowców i większa konkurencyjność na rynku pod kątem tak jakościowym jak i cenowym. Własna produkcja umożliwiła modyfikowanie parametrów fizykochemicznych samej dyspersji oraz możliwość powstawania nowych rodzajów klejów do wielu zastosowań. W 2008 roku została wybudowana nowa siedziba Firmy oraz nowe linie technologiczne.

Dla naszych Klientów proponujemy nowe rozwiązania technologiczne oraz propozycje dyspersji mogących zastąpić dyspersje styrenowo akrylowe.

Zakład Chemiczny na przestrzeni 25 lat zwiększał moce produkcyjne osiągając w chwili obecnej wydajność linii technologicznych na poziomie ponad 30 tys. ton rocznie.

W chwili obecnej jesteśmy jednym z największych polskich producentów klejów dla przemysłu papierniczego oraz wodnych dyspersji wykorzystywanych m. in. do produkcji farb i klejów.

Technologia

Produkcja klejów opiera się na światowej jakości surowcach importowanych m. in. z USA, Anglii, Japonii, co pozwala nam uzyskać wysokie wymogi jakościowe zgodne z wytycznymi międzynarodowego modelu zarządzania jakością EN-ISO 9001:2015.

Główna specjalizacja

Dyspersje wodne: Winakar PW 50, Wnakar 50/11, Winakar DWM 50. Roztwory polioctanu winylu: Winakar RM, Winakar RE. Kleje wodne: iTR 50, Caviol K, Caviol D, Caviol 1T, Winakar TS.

Zaplecze sprzętowe

Znaczne i stałe inwestycje oraz nakłady finansowe w rozwój Zakładów Chemicznych przyczyniły się do powstania bazy nowoczesnych urządzeń i maszyn przeznaczonych do wykonywania specjalistycznych zadań.

RODO
(c) 2010 Zakład Chemiczny Paweł Paprocki Sp. K.
powered by RAMstudio.pl